I Turniej Siatkarski w Lewniowej pełen emocji

         W niedzielę 31 stycznia 2016r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Przedszkola w Lewniowej został rozegrany I Turniej Siatkarski Drużyn Niezrzeszonych w Lewniowej. Do walki o  miejsca na podium stanęło 5 zespołów, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym". Już pierwsze mecze pokazały, że turniej będzie bardzo wyrównany, a gra, jak na amatorów stała na wysokim poziomie. Celne i mocne zbicia, wspaniałe bloki, walka do ostatniego punktu, trwały aż do końcowego gwizdka. Jak duże emocje i zaangażowanie towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju, świadczyć mogą wyniki meczów. Do ostatniej kolejki zawodów ważyły się losy II, III i IV miejsca. W końcowej klasyfikacji 3 drużyny zdobyły taką samą ilość punktów i taki sam stosunek setów, stąd o kolejności miejsc musiały decydować "małe punkty". Dużą niespodzianką turnieju byli najmłodsi uczestnicy - klasa I gimnazjum, którzy w ostatnim meczu urwali seta drużynie D. Kupca. Ta strata punktu ostatecznie pozbawiła zespół II miejsca na podium. Najlepiej w rozgrywkach wypadł zespół M. Toronia, który wszystkie pojedynki rozegrał na własną korzyść. Mimo zaciętej rywalizacji turniej przebiegał w niezwykle przyjaznej i sympatycznej atmosferze, a zawodnicy i kibice pokazali, jak doskonale można się bawić uprawiając rekreacyjnie piłkę siatkową. Dla najlepszych drużyn ufundowano pamiątkowe dyplomy. Była też kiełbaska, ciasteczka, a przede wszystkim satysfakcja ze wspaniale spędzonego niedzielnego popołudnia.

               Nad sprawnym przebiegiem imprezy od strony sportowej i organizacyjnej czuwał Dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek. Zawody sędziował- Artur Seniuk. Protokół sporządziła - Kinga Toroń. Poczęstunek przygotowały- M. Zelek, K. Gnela. Dyplomy - I.Fulara. Prace porządkowe - E. Chudoba.
           Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju, składam podziękowania za wspaniałą grę, a kibicom za gorący doping. Jednocześnie mam nadzieję, że za rok odbędzie druga edycja turnieju, być może przy jeszcze większym zainteresowaniu siatkarskimi zmaganiami.

Zbigniew Stanuszek
Dyrektor

Końcowa klasyfikacja:
1 miejsce: M. Toroń, A.Toroń, T.Toroń, R.Toroń, M.Pajor, K.Stanuszek   - 6p
2 miejsce: A. Zelek, P.Ząbkowski, R.Chudoba, R.Gnela, M.Staniszewski, Ł.Rogowski, K.Konstanty- 3p(małe+10)
3 miejsce: D.Kupiec, J.Kupiec, P.Brzęk, S.Brzęk, M.Śliwiński, R.Lis, E. Kupiec - 3p(małe +6)
4 miejsce: P.Myszka, K.Adamik, T.Gawęcki, K.Chudoba, D.Bereta, P. Lach - 3p(małe 0)
5 miejsce: T.Konstanty, K.Bereta, A.Pasek, W.Konstanty, M.Gawęcki, B.Pajor, Sz.Dzięgiel

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - KLIK