Kocham mocno Babcię, Dziadka-
to nie żarty moi mili,
dzisiaj im życzenia składam
by sto latek jeszcze żyli!

Od wielu już lat w kalendarz imprez naszej szkoły na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Ta niezwykle miła a zarazem wzruszająca i bliska sercu każdego wnuka i wnuczki uroczystość odbyła się w tym roku 16 stycznia.
Zaproszeni Seniorzy i tym razem nie zawiedli. Przybyli bardzo licznie wypełniając po brzegi pięknie udekorowaną salę gimnastyczną.
         Uroczystość rozpoczął Dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek, który powitał zebranych gości i złożył serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.
Następnie oddał głos najmłodszym dzieciom, które z niecierpliwością czekały, by przedstawić na scenie swoje popisy aktorskie. Wspaniała publiczność podziwiała i oklaskiwała przedszkolaków, które pięknie deklamowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i spontanicznie tańczyły.
          Później sceną zawładnęli uczniowie z klas I - III prezentując wyjątkowy show pt. „Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent!” Wyjątkowy dlatego, że aktywnie uczestniczyli w nim także Babcie i Dziadkowie. Szanowni Seniorzy zasiadali w jury i oceniali występy swoich ukochanych wnuków i wnuczek, oczywiście cały  czas  z uznaniem i podziwem dla talentu małych artystów. Słowa uznania należą się tutaj dla Dziadka, który wykazał się nie lada odwagą recytując na scenie wiersz wspólnie ze swoim wnukiem. Widowisko to fantastycznie poprowadzili wcielając się w rolę „konferansjerów obytych z niejedną estradą” uczniowie z klasy IV: Madzia i Antek. Zapraszani przez nich uczestnicy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli albo odgrywali zabawne skecze. Wszystko po to, by wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. To przecież  od  nich otrzymują  wiele  ciepła i dobra, za które trzeba podziękować. Dopełnieniem tych podziękowań było głośne „100 lat...!” dedykowane przybyłym Seniorom. Zaprezentowany przez dzieci program artystyczny nagrodzony został przez publiczność słowami pochwały i gromkimi brawami.
      W dalszej części uroczystości  Babcie i Dziadkowie zostali ugoszczeni obiadem i pysznym ciastem przygotowanym przez mamy z Rady Rodziców. Podczas biesiadowania panowała wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Czas upływał na rozmowach i wspomnieniach.
         Miłą niespodzianką okazała się „dyskoteka” poprowadzona przez Panią Katarzynę Gnela i Pana Benedykta Szczepańskiego, który jak zawsze profesjonalnie zadbał o oprawę muzyczną.  Zanim jednak tańce na dobre się rozpoczęły, wszyscy wspólnie śpiewali kolędy i piosenki biesiadne. Babcie i Dziadkowie bawili się doskonale!
         Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem dziękując za miło spędzone chwile.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości oraz tego,
aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków!

Opr. Teresa Nowak