Świąteczne zabawy

Realizując cykl spotkań z „ciekawymi ludźmi” i rodzicami reprezentującymi różne zawody, tuż przed Świętami Bożego  Narodzenia  21  grudnia,  zaprosiliśmy  do  naszego  przedszkola   Mamę   Adasia  –  animatorkę  zabaw i właścicielkę firmy Family Fun.

Dzieci z niecierpliwością czekały na zapowiedzianego gościa, którego strój i akcesoria  zdradzały wiele niespodzianek. Pani Kasia bowiem,  zawitała do sali Starszaków z ogromnym  koszem  pełnym  rozmaitości, wywołując tym  samym  na  buziach  dzieci  radość  i  chęć  działania.  Na  początku  opowiedziała  o  swojej  pracy i zainteresowaniach, po czym  zaprosiła nas do wspólnej  zabawy.

Mimo braku zimowej aury na zewnątrz,  wszystkie Starszaki przeniosły się w świat śniegu i mrozu, naśladując jazdę saneczkami do popularnej melodii „Pada śnieg”, wirowanie płatków śniegu i rzucanie papierowymi śnieżkami do celu.  Rozwiązywały zimowo - świąteczne kalambury.

Nie zabrakło też muzycznych inspiracji. Dzięki kolorowym Bum Bum Rurkom z którymi dzieci miały do czynienia po raz pierwszy, udało się m.in. wykonać grupowo gamę C - dur. Innowacyjne instrumenty zachęcały do różnych zabaw rytmicznych i oddechowych.

Zabawy muzyczno - ruchowe przeplatane były zajęciami plastyczno - konstrukcyjnymi. Pani Kasia odkrywała stopniowo tajniki zawartości kosza i przystąpiła do wykonywania krok po kroku stroika na świąteczny stół, omawiając dokładnie sposób jego wykonania i wykorzystane do tego celu materiały.

Przedszkolaki mogły nie tylko obserwować i doświadczać, ale także  samodzielnie tworzyć. Kolejnym zadaniem było wykonanie bombek choinkowych z tekturowych talerzyków oraz różnorodnych materiałów zdobniczych: cekinów, piór, włóczki, elementów papierowych. Wychowawczyni Starszaków też otrzymała ważne zadanie – wykonanie gwiazdy.

Kiedy  wszystkie  elementy  były  już  gotowe  zawieszono  je  na  wcześniej  przygotowanej  kartonowej  choince, a efekty wspólnej pracy umieszczono w korytarzu, by mogli je podziwiać Rodzice.

Dzień ten pełen wrażeń minął bardzo szybko, wprowadzając nas w świąteczną atmosferę.

Gorące podziękowania kierujemy pod adresem Pani Katarzyny Gnela, która po raz kolejny  charytatywnie poprowadziła animacje i zabawy dla dzieci w naszym Zespole.

Opr.: A. Stanuszek