Dobre rady na odpady

Taka myśl przewodnia towarzyszyła szkolnemu konkursowi plastycznemu, którego celem było propagowanie wiedzy dotyczącej możliwości powtórnego wykorzystania odpadów oraz promowanie idei i prostoty recyklingu. Dzieci biorąc udział w tym konkursie uczyły się dostrzegać wpływ selektywnej zbiórki odpadów na stan środowiska naturalnego i jego zasobów oraz zauważać zależności między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem. Ponadto rozwijały zdolności plastyczne oraz kreatywne myślenie, które może stać się pomysłem na oszczędność.

Uczestnicy I kategorii wiekowej  (klasy I - III) wykonali formę przestrzenną wykorzystując różne odpady (np. tekturę, papier, folię, kubki jednorazowe, butelki plastikowe, itp.). Prace  przez  nich  wykonane  prezentowały  się wspaniale i zostały wyeksponowane na szkolnym holu, tak by każdy mógł je dokładnie obejrzeć.

A było co oglądać! Wzrok przyciągał okazały bałwan, sklepik, helikopter, dinozaur - kosz na śmieci, liczydło, odkurzacz, przybornik, obraz z kawałków szkła i wiele innych wspaniałych, pomysłowych rzeczy.

Poziom merytoryczny, oryginalność, estetyka i walory artystyczne tych prac były tak wysokie, że komisja konkursowa miała bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców.

W końcu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, konkurs został rozstrzygnięty!

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:   Claudia Sacha kl. IIa i Paweł Gnela kl. III

II miejsce:  Klaudia Niedziocha kl. IIa i Sergiusz Gawęcki kl. III

III miejsce: Julia Wiśniowska kl. IIb i Patryk Ząbkowski kl. III

Ponadto przyznano wyróżnienia:

Darii Gawęckiej kl. I

Emilii Kołdras kl. I

Jakubowi Tekiela kl. I

Milenie Zelek kl. IIa

Oliwii Wiśniewskiej kl. IIb

Gratulujemy laureatom i wszystkim dzieciom biorącym udział w tym konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów i wielu wspaniałych pomysłów!

Opr. Teresa Nowak