Wizyta św. Mikołaja

patrzymy w okienko…
Żeby święty Mikołaj
przyjechał tu prędko …”

Wspaniałomyślny Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie, a 4 grudnia swoją obecnością zaszczycił Zespół Szkół i Przedszkola w Lewniowej. Oczekując upragnionego gościa dzieci z przedszkola z wielką nadzieją i lekką niepewnością czy aby na pewno zasłużyły na prezent rozpoczęły przedstawienie. Dzieci z zaangażowaniem mówiły wierszyki, śpiewały i ilustrowały ruchem piosenki. Gdy przyszła odpowiednia pora przedszkolaki zaczęły wołać: „Przybądź święty Mikołaju, wszystkie dzieci Cię czekają…” Na twarzach dzieci pojawiło się zdenerwowanie, gdy po trzykrotnej próbie przywołania Staruszka drzwi sali gimnastycznej nadal były puste… Jednak po chwili rozległ się dźwięk dzwonka i oczom wszystkich ukazał się długo oczekiwany gość z workiem pełnym niespodzianek.

Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Lecz nie tylko oni stawili się na spotkanie z Mikołajem. W sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Przewodniczący poszczególnych klas odbierali od miłego Staruszka ogromne worki ze smakołykami (ufundowanymi przez Radę Rodziców). Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań.

Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy, obdarowały go symbolicznym prezentem oraz zaprosiły na przyszły rok.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Dziękujemy bardzo Rodzicom oraz Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie prezentów.

Opracowała: Sylwia Marecik