CYRK „Szybki wiatr”

„Już do cyrku ruszać czas,

pośmiać chce się każdy z nas.

Linoskoczek, lew, tancerka....

Każdy na arenę zerka !

Takiej zabawy nie znajdziecie,

w żadnym innym miejscu w świecie !”

Dnia 2 listopada przedszkolaki od rana z niecierpliwością oczekiwały wybicia godziny 11:30 o której mieliśmy udać się na zorganizowane w naszej szkole przedstawienie. Było ono nietypowe – bowiem tego dnia gościliśmy artystów objazdowej grupy cyrkowej „Szybki wiatr”.

Dzieciaki z poekscytowaniem wyglądały rozpoczęcia przedstawienia. Pięciu wspaniałych cyrkowców zaprezentowało swoje niesamowite możliwości m. in.: podnoszenie ciężarów, chodzenie po szkle, akrobacje na wysokości, pokaz baniek mydlanych oraz śmieszne i angażujące chętnych z widowni występy klauna. To głównie dzięki niemu na twarzach dzieci nie zabrakło uśmiechów. Do jeden z zabaw został wybrany nasz najmniejszy maluszek.

Wraz z artystami wystąpiły również zwierzaki: gołębie, psy, koty. Dzieci z zachwytem oglądały pokaz tresury zwierząt, które bezbłędnie wykonywały polecenia swojej treserki.

Cyrkowi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności oraz dostarczyli dzieciom dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sztuczki i pokazy naszych gości. Wszyscy bawili się doskonale i na pewno zostanie na długo w naszej pamięci to niecodzienne widowisko.

Opracowała:
Sylwia Marecik