„Królowa Śniegu” i nie tylko

Adaptacja klasycznej opowieści  H. Ch. Andersena przygotowana przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa wprowadziła  uczniów  klas I - III naszej szkoły w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem.  Miało to miejsce 20 października w  Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku.

Spektakl, który obejrzały dzieci to wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęcenia.

Główną   bohaterką   jest   mała   dziewczynka   Gerda,   która   poszukuje   swojego   przyjaciela   Kaja   porwanego i zaczarowanego przez złą Królową Śniegu.

Dziewczynka, nie mogąc pogodzić się ze stratą dobrego i miłego kolegi z sąsiedztwa, postanawia odnaleźć go za wszelką cenę. W trudnej wędrówce, podczas której poznaje co to radość i cierpienie, nadzieja i tęsknota, wspierają ją nowopoznani, życzliwi przyjaciele. Dzięki ich pomocy odnajduje zaginionego chłopca. Czy zdoła jednak stopić lód jego serca zmrożonego złym czarem?...Okazało się, że tak!

Na ten moment z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci. Szczęśliwe zakończenie to finał niezwykłej podróży do krainy Królowej Śniegu, gdzie dobro, miłość i odwaga zwyciężają nad złem.

Piękne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych małych widzów.

Dopełnieniem wrażeń teatralnych był wyjazd do Lililandu. Tutaj na dzieci czekało półtorej godziny wspaniałej zabawy. Tory pełne różnych przeszkód, kręte korytarze, ukryte przejścia, zakręcone zjeżdżalnie i ogromny baseny z kulkami to najlepsze miejsca na wspólne, pełne pomysłów swawole.

Nawet deszcz, który cały czas padał, nie zepsuł nam dobrego humoru. To była kolejna udana wycieczka!

Opr. Teresa Nowak