Recytując Brzechwę…

7 października 2015 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy  w Gosprzydowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ph. „Brzechwa (nie) znany”.  Reprezentantami naszej  szkoły  byli  uczniowie  klasy  IV Magdalena Cieśla i Kacper Adamik.

Zgodnie z regulaminem Madzia i Kacper przygotowali dwa utwory Jana Brzechwy i przed komisją konkursową zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Rola samochwały pozwoliła Kacprowi zdobyć miejsce trzecie! Obojgu należą się wielkie gratulacje, zwłaszcza że to ich debiut w tego typu wydarzeniu. Należy wspomnieć, iż Kacper jako laureat konkursu, po odbiór nagrody został zaproszony do Gosprzydowej na uroczyste obchody rocznicy nadania imienia szkole.

Dyplom, nowe doświadczenie i pozytywne wrażenia są tym co przywieźli ze sobą nasi uczniowie, dlatego zachęcamy do dalszej wędrówki po zaczarowanych szlakach poezji.

Opracowała: Katarzyna Konicz