„Bawić, uczyć się będziemy … ŚLUBUJEMY !”

„Być przedszkolakiem to nie łatwa rzecz!

Kilka zadań wykonacie,

wtedy dyplom otrzymacie”

Tradycji  stało  się  za  dość. Dnia  8  października  2015 r. nowoprzyjęte  dzieci  zostały  uroczyście  włączone w poczet przedszkolaków. W tym roku do pasowania przystąpiło 10 dzieci z grupy młodszej oraz 3 z grupy starszej.

Wraz ze swoimi „doświadczonymi” kolegami (którzy już wcześniej uczęszczali do przedszkola) dzieci te podjęły wyzwanie pokazania swoich możliwości przed dużą widownią. Mimo, iż osoby na niej zasiadające są znane dzieciakom (Rodzice, koledzy z grupy starszej oraz Dyrektor Zespołu – Pan Zbigniew Stanuszek) jednak wszystkim udzielił się maleńki stres. Lecz ciepłe uśmiechy oraz gromkie brawa dodały maluchom otuchy do rozpoczęcia występu.

Początkowo nieśmiało, lecz z biegiem czasu coraz odważniej nasi najmłodsi prezentowali swoje umiejętności. Dzieci, które już wcześniej chodziły do przedszkola zadawały maluszkom różne zadania do wykonania, z których wszyscy wywiązali się wzorowo.

Najbardziej uroczystym punktem tego występu była ceremonia pasowania, której Pan Dyrektor dokonał za pomocą czarodziejskiego ołówka. Tym symbolicznym wydarzeniem dzieci zostały uroczyście włączone do grona społeczności przedszkolnej. Na pamiątkę tej chwili otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe odblaski ufundowane przez Rodziców.

Pan Dyrektor podsumował występ dzieci krótko. lecz bardzo wymownie.  zapraszając  wszystkie  dzieci  na  środek i ustalając z nimi okrzyk. Efektem czego dzieci dokończyły rozpoczęte przez Pana Dyrektora zdanie : „Przedszkolaki są … SUPER!!!”

W nagrodę za piękny występ dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie.

Naszym Milusińskim życzymy samych słonecznych i radosnych dni, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach. a codzienne spotkania w przedszkolu były niezapomniane.

Opracowała: Sylwia Marecik