Dzień chłopaka

dzień prezentów, życzeń.
Innych przyjemności
już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola np.: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty, czy o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym dniu szczególna uwaga zwrócona była na naszych chłopców. Od samego rana dziewczynki z grupy „Motylków” zabrały się za wykonywanie laurek.

Po skończonej pracy dziewczynki wręczyły chłopcom jakże ważny, własnoręcznie zrobiony prezent -  laurkę  - serduszko z rysunkiem oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Chłopcy byli miło zaskoczeni niespodziankąm, jaką zgotowały im koleżanki.

W dniu tak szczególnym nie mogło zabraknąć także słodkości. Oprócz laurek dziewczynki wręczyły chłopcom sakiewki, w których kryły się słodkości.

Wtedy też przyszedł czas upragniony przez wszystkie dzieci – częstowania się smakołykami.

Starszaki również świętowały w ten dzień. Dziewczynki odśpiewały chłopcom „Sto lat” następnie podarowały każdemu mały upominek – lizak z gwizdkiem. Na twarzach chłopców malowało się zadowolenie. Pod koniec zajęć dziewczynki wykonały specjalnie dla swoich kolegów pamiątkowe laurki, które im wręczyły.

Dzień ten w przedszkolu bardzo miło upłynął.

Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

Za wszelkie poczęstunki serdecznie dziękujemy naszym Kochanym Mamusiom !

Opracowała:

Sylwia Marecik