Zdrowie na co dzień

„Zdrowie na co dzień” - zajęcia pokazowe dla rodziców.

Zajęcia  pokazowe  dla  rodziców to  jedna  z  form  współpracy  naszego przedszkola  z rodzicami, w czasie której mają oni okazję  zapoznać  się m.in. z metodami pracy wychowawczo - dydaktycznej oraz przekonać się, jakie umiejętności zdobywają dzieci podczas zajęć. We wtorek 16. 06. 2015 r. na zajęcia o takim charakterze, zostali zaproszeni rodzice dzieci z grupy „Motylki”, by wspólnie ze swoimi pociechami aktywnie spędzić czas.

Po krótkim powitaniu przybyłych gości, wśród których zasiadł również nasz Pan Dyrektor, rozpoczęliśmy I cześć zajęć pt. „Zdrowie na co dzień”. Podczas krótkiego zajęcia prowadzonego z całą grupą przez wychowawcę, przedszkolaki prezentowały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, tak koniecznego do prawidłowego rozwoju małego dziecka.II cześć spotkania polegała na przygotowaniu pracy konkursowej pt. „Zdrowie na talerzu”. Wychowankowie wraz ze swoimi mamami niezwykle poważnie potraktowali to zadanie, aktywnie angażując się w „tworzenie” własnych prac. Warto podkreślić, że działalności  plastycznej towarzyszyła wyjątkowo przyjazna atmosfera, którą dodatkowo uprzyjemniało słuchanie piosenek nawiązujących do zbliżających się wakacji.

Prace, które powstały na talerzach uczestników konkursu  wzbudziły ogromy podziw jury w skład którego weszli głównie nauczyciele naszej placówki. Oceniający nagrodzili następujące prace:

„Jeżyki na wiosennej łące”- Franciszek i Szymon Serafin wraz ze swoją mamą

„ Boska kąpiel i Rajska pokusa” - Maksymilian Gawęcki wraz ze swoją mamą

„Robot Jedenastek” - Adam Gnela wraz ze swoją mamą

Wyróżnienia:

„Królestwo Julki” - Julia Wach wraz ze swoją mamą

„Stworki pomidorki na spacerze” - Kacper Sowa wraz ze swoją mamą

„Lato na łące” - Oliwier Kurzydło wraz ze swoja mamą

GRATULUJEMY!

Miłym zwieńczeniem zajęć był jak zwykle słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajęcia będą się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem.

Opr. Iwona Radecka