Mama, majka, ima, maminka, mare, eomeoni

Mama, majka, ima, maminka, mare, eomeoni ...

Na wszystkich kontynentach i w każdym języku słowo to brzmi inaczej, ale dla dziecka oznacza to samo – bliskość najukochańszej osoby, ciepło zatroskanego serca.

Dnia 27 maja, z okazji Dnia Matki, w naszej szkole gościliśmy mamy wszystkich uczniów. Dzieci młodsze i starsze wdzięczne za miłość, czułość i codzienny trud wychowania przygotowały program artystyczny, w którym przeplatały się wiersze, piosenki i tańce.

Imprezę rozpoczęli najmłodsi wychowankowie przedszkola. W przedstawieniu pt. „Była sobie żabka mała” opowiadali o przestrogach mamy żaby dla niezbyt posłusznej córki. Jej dobre rady przypomniały wszystkim, że nieposłuszeństwo wobec rodziców nie popłaca.

Starszaki w łąkowej scenerii składały mamom życzenia śpiewając piosenki i recytując zabawne wierszyki.

Po przedszkolakach występowały dzieci klas pierwszych.  Przedstawiając bajkę o siedmiu krasnoludkach uświadomiły widzom, że największym skarbem na świecie jest mamusia. Dla niej też zaśpiewały i wesoło zatańczyły.

Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy drugiej. Przedstawili scenkę, w której główny bohater - robot Bingo chciał wyręczyć mamę w jej codziennych zajęciach. Okazało się jednak, że dzieci potrafią to zrobić lepiej.  Mali aktorzy swój występ zwieńczyli  piosenkami dla mamy.

Jako ostatni wystąpili rozśpiewani trzecioklasiści. Szczególnych wrażeń dostarczył występ uczennicy, która z własnym akompaniamentem gitarowym zaśpiewała piosenkę pt. „Moja mama” .

Uroczystość zakończyła się chóralnym „Sto lat” i gromkimi brawami dla ukochanych mam.

Po występach dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki.

Miłych gości dyrektor szkoły zaprosił na słodki poczęstunek przy kawie.

Opr. Teresa Waligóra