WIELKA MAJÓWKA W ZŁOTEJ

5  maja uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wziąć udział we wspaniałej imprezie integracyjnej zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotej przy współudziale Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym „W Stronę Tęczy”. Wielka Majówka, tym razem pod hasłem „Tacy sami”, odbyła się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Podczas części artystycznej zachwycił nas występ uczniów koła teatralnego „Fantazja” – SOSW w Złotej, którzy zaprezentowali ciekawą, nowatorską, współczesną wersję „Brzydkiego Kaczątka”.

Uczniowie kl. III z Lewniowej  w swoim wystąpieniu podkreślili rolę przyjaźni jaką darzą się od wielu lat nasze szkoły. Madzia Gagatek pięknie wyrecytowała wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez panią Teresę Waligórę:

Dzieci marzeń mają wiele

Laptop, smartfon, piłka nożna,

Lecz cenniejsi przyjaciele,

Których wśród Was znaleźć można.

Od lat wielu nasza szkoła

Z waszą przyjaźń podtrzymuje.

Zawsze, gdy Was odwiedzamy

Każdy miło się tu czuje.

Mamy też nadzieję cichą,

Że lubicie bywać z nami,

Że Wam również z nami miło –

Wszak jesteśmy: TACY SAMI!

Po części artystycznej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek: słynny, złocki bigos i wyśmienite kiełbaski z grilla.Wzięli ponadto udział w  konkursie plastycznym,  grach i zabawach sportowych oraz zabawie tanecznej. Tegoroczna Majówka była jak zwykle wspaniała. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie pani dyrektor SOSW w Złotej – mgr B. Barwiołek i pełni wrażeń czekamy na kolejne spotkanie!

Do zobaczenia!

Opr. Marta Mikołajek