KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

30 kwietnia bieżącego roku rozpoczęły się w naszej szkole ortograficzne zmagania uczniów w trudnej sztuce, jaką jest ortografia. W I etapie wzięło udział 20 uczestników. Polegał on na napisaniu dyktanda. I choć wielu stwierdziło, że było łatwe, to trudność sprawiły takie słowa jak: wkuć, reguła, sporządziła czy niepokój. Tylko 10 uczniów  z najwyższą liczbą punktów przeszło do II etapu, w którym można było uzyskać 112 punktów za bezbłędnie rozwiązane zadania.

Najlepszym wynikiem etapu II który odbył się 19 maja , mogła się pochwalić uczennica klasy VI Zuzanna Rabijasz. Uzyskała wynik 92 punkty. Na drugim miejscu znalazł się jej klasowy kolega, Wojciech Konstanty z liczbą 87 pkt, a następnie Tomasz Konstanty z 85 punktami.

Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, gdyż polska ortografia sprawia wiele kłopotów nawet najlepszym.

Zuzia i Wojtek przechodzą do dalszego etapu, konkursu gminnego, który odbędzie się w czerwcu, w szkole w Biesiadkach.

Nauczyciel opiekun:

Aldona Bach