Pierwszy Dzień Wiosny– dniem promocji zdrowia

Zwyczajem minionych lat Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to Szkolny Dzień Profilaktyki Uzależnień i dzień promujący zdrowy styl życia. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Z tej okazji uczniowie z klas III- VI przygotowali część artystyczną. W ciekawy i zabawny sposób mali aktorzy przypomnieli znaczenie ruchu dla dobrego funkcjonowania organizmu człowieka oraz zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie  podjęli próbę przedstawienia „poważnych” zagadnień związanych ze zdrowiem i higieną w sposób humorystyczny- wykorzystując znane fraszki, wiersze i piosenki. Słowo mówione przeplatane było śpiewem, gdyż równolegle odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Festiwal Piosenki o Zdrowiu, którego nadrzędnym celem  było łączenie atmosfery zabawy  z akcją rozpowszechniania  i popularyzowania treści prozdrowotnych .Tematyka piosenek dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności zdrowego stylu życia. W I edycji tego festiwalu wystąpiło  21 uczestników. Każdy z  nich  zaprezentował  wybraną piosenkę o tematyce zdrowotnej, która podlegała ocenie komisji konkursowej . Jury zwracało uwagę w szczególności na: treści zawarte  w piosenkach (powinny mieć pozytywne przesłanie i uświadamiać możliwość uniknięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór korzystnych zachowań, sprzyjających zdrowiu); walory głosowe; własną interpretację piosenki; muzykalność, indywidualność artystyczną i ogólny wyraz artystyczny. Rywalizacja konkursowa odbyła się w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV- VI.  Jury pod przewodnictwem pani Marty Mikołajek miało trudny orzech do zgryzienia ponieważ piosenki były wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Zwycięzcami Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2015 zostali:

W kategorii klas I – III:

I miejsce:

Wykonawca: Magdalena Cieśla- kl.3

Tytuł piosenki: „Zupa jarzynowa”

II miejsce:

Wykonawca: Martyna Kurzydło- kl.3

Tytuł piosenki: „Zatańczyły witaminy”

Wykonawca: Paweł Gnela - kl.2

Tytuł piosenki: „Sport to zdrowie”

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce:

Natalia Śliwińska- kl. 4

Tytuł piosenki: „Być sportowcem dobra rzecz”

II miejsce:

Zuzanna Rabijasz- kl. 6

Tytuł piosenki: „ Ruch, ruch, ruch ”

III miejsce:

Julia Zelek- kl.4

Karolina Niedziocha kl.4

Tytuł piosenki: „Sałatka jarzynowa”

Tytuł piosenki: „Sport to zdrowie”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opr. Ludmiła Cieśla