Wizyta przedszkolaków w OSP Lewniowa

Dnia 14  maja 2015r. dzieci z lewniowskiego przedszkola wybrały się z wizytą do pobliskiej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewniowej.

Na miejscu niezwykle gościnnie i z uśmiechem na twarzy powitali nas panowie strażacy: p. Andrzej Zelek i p. Piotr Ząbkowski, po czym opowiedzieli o swojej jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Panowie zapoznali dzieci z zadaniami straży pożarnej, odbył się pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w akcjach gaśniczo - ratowniczych. Przedszkolaki z zachwytem oglądały sprzęt  i wyposażenie wozów strażackich, które z bliska wywarły nie lada wrażenie na naszych najmłodszych.  Niewątpliwie największą atrakcją było spędzenie kilku chwil w środku samochodu bojowego oraz mówienie przez megafon pojazdu  ratunkowego. Na koniec dzieci wysłuchały sygnałów alarmowych, na które zareagowały bardzo żywiołowo. Na pożegnanie wręczyły panom strażakom własnoręcznie wykonany obrazek, który będzie dla ratowników miłym wspomnieniem z odwiedzin przedszkolaków. Natomiast panowie obdarowali dzieci słodyczami, w podziękowaniu za zainteresowanie i docenienie ich trudnej pracy.

Wszystkie dzieci opuszczały remizę z uśmiechem na twarzy, chcąc jeszcze przez chwilę napatrzeć się na czerwone pojazdy z napisem „OSP Lewniowa”,  co może świadczyć o tym, że niektórzy z pewnością będą chcieli w przyszłości zrealizować swoje marzenia w zawodzie strażaka.

Życzymy wszystkim strażakom samych pomyślnych akcji i szczęśliwych powrotów do domu.

Szczęść Wam Boże!!!

Opr: Iwona Radecka