VIII Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Dnia 26 marca 2015r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej ph. „Z przyrodą za pan brat”. Celem konkursu było: wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków, umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci oraz promocja młodych wykonawców i kształtowanie umiejętności współzawodnictwa w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział siedmioro dzieci z grupy 3-4 latków oraz sześcioro z grupy 5-6 latków. Przedszkolaki dumnie prezentowały swoje umiejętności wokalne, co było nie lada wyzwaniem zwłaszcza, że dla większości z nich były to  debiut sceniczny. Po występach, komisja artystyczna w składzie:

Przewodnicząca Komisji – Marta Mikołajek

Członek Komisji – Marta Adamczyk

Członek Komisji – Roman Rabijasz

wyłoniła laureatów konkursu, biorąc pod uwagę kilka kryteriów m.in. ogólny wyraz artystyczny, tempo i opanowanie tekstu.

Zwycięzcami zostali następujący wykonawcy:

I miejsce: Wojciech Rabijasz „0” w  piosence pt. „Przyroda”

II miejsce: Maksymilian Gawęcki „P” w  piosence pt. „Dbaj o przyrodę”

III miejsce: Daria Gawęcka  „0” w piosence pt.” Ziemia, wyspa zielona

Wyróżnienia zdobyli:

Zuzanna Wojtas „P”

Julia Wach „P’

Emilia Kołdras „0”

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały skromne upominki i gromkie brawa widowni.

Dla laureatów, największą nagrodą był udział i reprezentowanie naszego przedszkola w VIII Gminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej ph. „Z przyrodą za pan brat”, który w tym roku został zorganizowany w naszej placówce.

Dnia 23 kwietnia do naszego przedszkola zawitały dzieci z terenu gminy Gnojnik w towarzystwie swoich wychowawców i rodziców, którzy wspierali i dodawali otuchy przed tak ważnym występem. Wszystkich powitał Pan Dyrektor – Zbigniew Stanuszek, który skierował do gości kilka ciepłych słów.

Przedszkolaki z radością śpiewały piosenki o przyrodzie, których treść niejednokrotnie rozbawiała publiczność. Po prezentacjach artystycznych nadszedł czas na rozdanie równorzędnych nagród i dyplomów uczestnictwa wszystkim małym artystom. Pan Dyrektor wręczając nagrody, ku uciesze najmłodszych, każdemu przybijał „żółwika”. Po rozdaniu nagród nastąpiła ostatnia część spotkania. Nauczyciele, rodzice i dzieci zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy należące do Oddziałowej Rady Rodziców. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, na rozmowach, żartach i radosnych dyskusjach.

Wszystkim uczestnikom przeglądu gratulujemy a miłym gościom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Organizator: Iwona Radecka