Dobra zabawa w towarzystwie „Śnieżki”

„Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” znają chyba... a przynajmniej powinny znać wszystkie dzieci. Właśnie dlatego 18 marca uczniowie z klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na spektakl przygotowany przez zespół Katolickiego Teatru Edukacji i wystawiony na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Brzesku.

Zaproponowana przez artystów wersja popularnej baśni to było niezwykle kolorowe, wesołe, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie.

„Historia opowiada o losach młodej królewny, o której olśniewającą urodę zazdrosna jest jej macocha. Macocha jest czarownicą, posiadającą magiczne lustro, które pyta co dzień o to, kto najpiękniejsza kobietą na ziemi. Któregoś dnia lustereczko odpowiada, że tą kobietą jest Śnieżka. Próżność oraz pycha królowej zamieniają się w zazdrość wobec królewny. Królowa pragnie zabić swoją konkurentkę. Do tego celu używa czarnej magii...Na szczęście są na świecie krasnoludki, które pomagają skrzywdzonej dziewczynie... Wszystko kończy się szczęśliwie i zło zostaje ukarane.”

Akcja przedstawienia była pełna humoru sytuacyjnego i słownego. Ciekawe rekwizyty, rozbudowana, kolorowa dekoracja, efekty świetlne i muzyczne przyciągały uwagę nie tylko dzieci, ale także ich opiekunów. Fantastyczne było to, że widzowie mogli wziąć czynny udział w tym spektaklu.

„W teatrze najbardziej podobał mi się krasnoludek Figiel, który kręcił kolorowymi, świecącymi  kulkami. Świetna była również macocha, która ciągle się przebierała” (Antek B. kl. III)

„Mnie najbardziej podobała się zła królowa i krasnoludki” (Julka W. kl. Ib)

„Krasnoludki, które na mostku robiły fikołki były bardzo śmieszne” (Weronika Z. kl. II)

Mamy nadzieję, że kolejne spektakle będą równie ciekawe i pouczające!

Opr. Teresa Nowak