Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

W dniu tak pięknym i wspaniałym,

życzymy Wam sercem całym:

zdrowia, szczęścia, pomyślności

100 lat życia i miłości.

Styczeń to zimowy i chłodny miesiąc. Są jednak w tym czasie dwa wyjątkowe dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu , dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości . To święto naszych kochanych Babć i drogich Dziadków.

W dniu 24 stycznia jak co roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lewniowej odbyło się wyjątkowe i niepowtarzalne spotkanie całej społeczności szkolnej z seniorami, którzy jak zwykle zaszczycili nas licznie swoją obecnością ,pomimo niesprzyjającej aury.

W godzinach przedpołudniowych cała sala wypełniła się długo oczekiwanymi Gośćmi, którzy  z niecierpliwością oczekiwali występów swoich kochanych wnuków i wnuczek. Podczas uroczystości niecodzienna widownia obejrzała pokaz mody, przygotowany przez najmłodszych. Przedszkolaki w zabawny sposób, do fragmentów muzycznych podkładów,  zaprezentowały nowoczesne stylizacje na każda pogodę i na każdą kieszeń, które zostały nagrodzone burzą oklasków  i salwami śmiechu . Dzieci z oddziału zerowego w swych życzeniach, piosenkach i układzie tanecznym odzwierciedliły miłość do babci i dziadzia. Bez Nich,  ten dziecięcy świat straciłby wiele. Również dzieci z klas I – III  przygotowały występy. W większości były to wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie ze świętem. Oprócz montażu słowno- muzycznego, szanowni Goście obejrzeli pokazy taneczne oraz zabawny skecz „Walentino z Nadola ”, który zaprezentowali uczniowie klas V-VI. Całość przeplatana była zabawnymi piosenkami.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończonej części artystycznej dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami,  by w zamian otrzymać moc gorących buziaków i uścisków.

Po występach Goście spotkali się przy suto zastawionym stole, o który jak co roku zadbały członkinie Rady Rodziców. Podczas biesiadowania panowała wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Czas upłynął na rozmowach, wspomnieniach i wspólnym muzykowaniu.

Opr. Iwona Radecka

Podziękowanie

Bardzo gorąco pragnę podziękować wszystkim Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie oraz tak niespodziewane i hojne datki na rzecz Rady Rodziców. Podziękowania składam nauczycielom za przygotowanie z dziećmi programu artystycznego oraz dekoracji sali,  uczniom  za wspaniałe występy, radość i uśmiech na  twarzach, pracownikom obsługi za wzorową pracę.

Szczególne  wyrazy wdzięczności  kieruję  w stronę  niezawodnych Rodziców
( Paniom: Agnieszce Konstanty, Bożenie Sacha, Joannie Pasek, Marcie Zelek, Marioli Niedziocha, Urszuli Wiśniowskiej, Iwonie Sowa, Urszuli Musiał, Danucie Serafin,  Agnieszce Klęk, Annie Rubacha, Sabinie Gawęckiej, Agacie Bakalarz, Edycie Bereta Agnieszce Śliwińskiej, Alicji Pajor, Katarzynie Gnela, Agacie Myszka, Kindze Kałuża, Urszuli Tekiela, Agnieszce Lisowskiej, Grażynie Serafin, Paulinie Wojtas, Renacie Kuza, Marcie Figiel oraz Panom: Mirosławowi Pasek i Jackowi Kałuża), którzy  całym sercem zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego święta. Dziękuję Wam za pyszne ciasta, obiad i  piękne przygotowanie nakrycia stołów oraz uporządkowanie sali po uroczystości. Jak  co roku wszyscy wykazaliście się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i inwencją. Cieszę się, że zawsze mogę na Was liczyć!

Serdecznie dziękuję szanownym gościom za przyjęcie zaproszenia, wszystkim za wspaniałą, rodzinną   atmosferę   i zapraszam za rok.

Z. Stanuszek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. KLIK