ANDRZEJKI 2014 …. PO LEWNIOWSKU

Kolejny raz starsi uczniowie PSP w Lewniowej zebrali się (27.11.2014r) w świetlicy szkolnej, by świętować tradycyjne „andrzejki”. Atmosferę zabawy budowała dekoracja wykonana przez uczniów, ale to oczekiwanie na wróżby i one same stanowiły największa atrakcję.

Każda klasa przygotowała „zestaw”  wróżb… od ciasteczek z zapieczonych z informacjami co nas czeka,  po tradycyjne lanie wosku,  a tego nie brakło i każdy uczestnik zabawy mógł się dowiedzieć co go czeka w przyszłości.

Przerwy pomiędzy wróżbami umilała nam muzyka oraz możliwość  zakupienia pysznych muffinek upieczonych przez nasze kochane mamy i podarowanych Samorządowi, który sprzedając  je,  mógł zebrać fundusze na swoją działalność (np. zakup nagród na wewnętrzne  konkursy, kwiatów na rożne szkolne uroczystości). Obecnie Samorząd gromadzi środki na zakup antyram na poczet samorządów, który już czeka gotowy.

Drugą część zabawy andrzejkowej stanowił jak zwykle międzyklasowy konkurs plastyczny. W tym roku  wykorzystując bogactwo i różnorodność jesiennych liści , należało  nimi wypełnić kontury sylwety ..koguta. Praca zajęła wszystkich uczestników , którzy z zaangażowaniem starali się wykonać konkursową pracę jak najlepiej.

Efekt?.... popatrzcie sami. Prawda, że uczniowie świetnie sobie poradzili?

Po naradzie komisji i zażartej dyskusji jeszcze w dniu następnym po zabawie, ostatecznie ustalono, że pierwsze miejsce należy się uczniom klasy VI, głównie za dokładność i staranność wykonania pracy.

Wszystko co dobre musi się kiedyś  skończyć, więc i nasza zabawa dobiegła wkrótce końca, a jej uczestnicy zgodnie potwierdzili, że było… „fajowo” i „odlotowo”.

Opr. Aldona Bach