Spotkanie ze św. Mikołajem

„Święty Mikołaju, co w tym worku masz?

Jakie dziś prezenty grzecznym dzieciom dasz?”

Słowami tej oto piosenki, z  nadzieją, ale też z lekką dozą niepewności, czy aby każde zasłużyło na prezent, lewniowskie przedszkolaki witały niezwykłego Gościa, który i w tym roku nie zawiódł  i przybył  do naszego przedszkola z workiem pełnym niespodzianek.

Na spotkanie z Mikołajem,  stawiły  się nie tylko przedszkolaki, które  odświętnie ubrane prezentowały przygotowane wcześniej wiersze i piosenki, ale także cała społeczność szkolna. Przedstawiciele poszczególnych klas odebrali od miłego Staruszka ogromne worki  ze smakołykami, które zostały  ufundowane przez Radę Rodziców. Przedtem jednak musieli wykazać się znajomością katechizmu pamięciowego, co jak się okazało pod wpływem tremy, nie było wcale rzeczą łatwą. Jednak   i starsze  dzieci w tym dniu mogły liczyć na wyjątkową wyrozumiałość Świętego i każde zostało obdarowane.

Naszym najmłodszym już od rana udzielił się miły nastrój mikołajkowego świętowania, gdyż zanim rozpoczęły się zajęcia, w salach czekały już na dzieci ogromny kosz pełen słodkości oraz  worki wypełnione po brzegi  nowiutkimi kolorowymi zabawkami przeznaczonymi jako wyposażenie przedszkola. Dzięki nim zabawa była wyjątkowo udana, a  Święty Mikołaj w ten sposób dał do zrozumienia, że lubi podrzucać grzecznym dzieciom prezenty zwłaszcza nocą, ale też chciałby  posłuchać, co one mają Mu do powiedzenia, tak więc przybył  jeszcze raz w samo południe zanim wszyscy rozejdą się do domów.

Tym razem każde dziecko otrzymało prezent dla siebie.  Przedszkolaki ogromnie przejęte dziękowały miłemu Gościowi za przybycie, wręczając też i Jemu świąteczny upominek i  zapraszając Go na przyszły rok.

Składamy gorące podziękowania Panu Józefowi Zelkowi,  za  rokrocznie  podejmowany trud wcielania się w rolę Świętego Mikołaja, życząc Mu jednocześnie dużo zdrowia, siły na dalsze lata.

Oprac. A. Stanuszek