Z wizytą w bibliotece szkolnej

28 listopada 2014r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” i „Motylków” odpowiedziały na zaproszenie Pani Marty Adamczyk - bibliotekarki i wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę szkolną.

Pani bibliotekarka zapoznała nas z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na zasady dotyczące postępowania z książką i na to, że ich przestrzeganie sprawia, iż książkowe zbiory służą wielu pokoleniom czytelników. Przedszkolaki z zapartym tchem wysłuchały czytanej przez Panią Martę baśni pt. „Kopciuszek”, by potem sprawdzić swoje umiejętności w quizie dotyczącym znajomości treści najpopularniejszych bajek i baśni.

Na pożegnanie wszyscy otrzymali łakocie i obiecali, że teraz razem z mamą częściej będą odwiedzały bibliotekę. Kilkoro z nich bywało tu wcześniej  ze swoimi rodzicami, babciami bądź starszym rodzeństwem. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.

Opr. Iwona Radecka