Przedszkolny konkurs recytatorski ph. „Recepta na zdrowie”

Dzień 27 listopada 2014r. dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Lewniowej  był datą szczególną.  Bardzo długo oczekiwaliśmy na Przedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem : ”Recepta na zdrowie”, do którego dzieci przygotowywały się bardzo długo.

Celem konkursu było:
- rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci,
- wyłanianie młodych talentów,
- promowanie i popularyzacja literatury dziecięcej o tematyce zdrowotnej,
- kształtowanie charakterów młodych  artystów poprzez zdrowe współzawodnictwo,
- kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 19 uczestników z obu grup przedszkolnych.
Każdy uczestnik przygotował wiersz o tematyce zdrowotnej. Dzieci wykazały się wręcz profesjonalnymi umiejętnościami recytatorskimi i prezentowały wyrównany poziom, pomimo tego, że dla wielu był to debiut sceniczny. Jury w którego skład weszły Panie nauczycielki: Teresa Waligóra, Aldona Bach i Renata Pabijan nie miało łatwego zadania oceniając prezentacje naszych najmłodszych artystów. Po burzliwych naradach przewodnicząca jury ogłosiła następujący werdykt:

Grupa młodsza:

I miejsce – Wiktoria Malinowska, Adam Gnela

II miejsce- Zuzanna Wojtas, Marcelina Serafin

III miejsce – Klaudia Klęk

Grupa starsza:

I miejsce – Emilia Kołdras

II miejsce – Amelia Konicz, Jakub Tekiela

III miejsce – Wojciech Rabijasz

Wszyscy uczestnicy otrzymali równorzędne nagrody za wkład pracy włożony w przygotowanie występu . Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.

Opr. Iwona Radecka