Święto Niepodległości

„ (…) Pamiętajmy, że Przodkom winniśmy pamięć – a Ojczyźnie miłość”. Te słowa stały się hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Z tej okazji 7 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tradycyjnie na początku odśpiewano hymn narodowy, następnie uczniowie klasy III wspomagani przez starszych kolegów przedstawili program artystyczny, na który złożyły się scenki, wiersze oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego. Część artystyczna ukazywała smutne karty naszej historii – czas niewoli trwającej aż 123 lata oraz bohaterskie czyny i zmagania Polaków walczących o niepodległość Ojczyzny. Występujący przebrani za różne postacie historyczne starali się przybliżyć słuchaczom trudne dzieje naszej ojczystej historii. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia „ułanów”, a także „Piłsudskiego” w strojach z tamtej epoki. Chociaż treść akademii była poważna i doniosła, to jednak liczne piosenki żołnierskie i patriotyczne sprawiły, że słuchacze z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali program. Uroczystość ta miała na celu nie tylko przypomnienie młodemu pokoleniu minionych dziejów, ale również zawierała przesłanie dla młodszych i starszych –Ojczyznę mamy kochać, dla niej uczyć się i pracować, bo … „Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek”.

„ (…) Pamiętajmy, że Przodkom winniśmy pamięć – a Ojczyźnie miłość”.

Te słowa stały się hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Z tej okazji 7 listopada 2014 r. odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Tradycyjnie na początku odśpiewano hymn narodowy, następnie uczniowie klasy III wspomagani przez starszych kolegów, przedstawili program artystyczny, na który złożyły się scenki, wiersze oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

Część artystyczna ukazywała smutne karty naszej historii – czas niewoli trwającej aż 123 lata oraz bohaterskie czyny i zmagania Polaków walczących o niepodległość Ojczyzny. Występujący przebrani za różne postacie historyczne starali się przybliżyć słuchaczom trudne dzieje naszej ojczystej historii. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia „ułanów”, a także „Piłsudskiego” w strojach z tamtej epoki. Chociaż treść akademii była poważna i podniosła, to jednak liczne piosenki żołnierskie i patriotyczne sprawiły, że słuchacze z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali program.

Uroczystość ta miała na celu nie tylko przypomnienie młodemu pokoleniu minionych dziejów, ale również zawierała przesłanie dla młodszych i starszych – Ojczyznę mamy kochać, dla niej uczyć się i pracować, bo … „Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek”.

Opr. Marta Adamczyk