Udana wycieczka

Kiedy planowaliśmy jesienną wycieczkę dla klas I - III, nikt nie przypuszczał, że w dniu wyjazdu, czyli 6 listopada towarzyszyć nam będzie tak wspaniała pogoda. Ciepłe promienie słońca przypominały raczej wczesną, a nie późną jesień. W ten wymarzony listopadowy czwartek, dzieci z klas młodszych udały się na spektakl pt. „Alicja w zaczarowanej krainie” zagrany przez Zespół Katolickiego Teatru Edukacji na deskach sceny Centrum Kultury w Brzesku.

Podczas tego przedstawienia aktorzy zabrali małych widzów do świata wyobraźni i magii, gdzie swoje perypetie przeżywała mała dziewczynka o imieniu Alicja.

Podróż bohaterki zaczyna się, kiedy spotyka na swej drodze tajemniczego królika. W pogoni za nim, wpada do głębokiej dziury. Dziewczynka budzi się w krainie snów, a królik towarzyszy jej w trakcie przygód po tej właśnie krainie. W świecie pełnym magii, Alicja raz jest duża, później zaś bardzo mała. To właśnie wyobraźnia staje się cudowną krainą, w której wszystko może się zdarzyć. Kiedy ostatnia z przygód kończy się, dziewczynka budzi się w miejscu, w którym zasnęła.

Dzięki barwnym kostiumom, fascynującej scenografii, grze świateł, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom, mali widzowie podobnie jak Alicja, mogli znaleźć się w zaczarowanej krainie.

Udział w tym spektaklu pobudził na pewno wyobraźnię dzieci do niezwykłych pomysłów. Niektóre z nich mogły zrealizować już w Lililandzie. Tutaj czekała na nich wspaniała zabawa na torze pełnym różnych przeszkód, krętych korytarzy, ukrytych przejść i zakręconych zjeżdżalni wpadających wprost do ogromnego basenu z kulkami.

„To była ciekawa... świetna... fajna... fantastyczna wycieczka” -  tak wypowiadali się w drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu do Brzeska. Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać daleko, by wycieczka była naprawdę udana!

Opr. Teresa Nowak