Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

„Rumieńce lata pobladły,

kolejne wakacje za nami.

Pełni sił i zapału,

do Ciebie, Szkoło, wracamy”

1 września 2014 był dniem inauguracji roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lewniowej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Po mszy świętej odprawionej przez ks. Marka Gała, nowego katechetę i proboszcza parafii w Lewniowej, wszyscy udali się do sali gimnastycznej. Na początku uczniowie w asyście pocztu sztandarowego odśpiewali hymn państwowy, następnie dyrektor szkoły pan Zbigniew Stanuszek przywitał wszystkich uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców. Przypomniał również o przypadającej 1 września 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej, jej skutkach dla Polski oraz ofiarach tego tragicznego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Poległych w II wojnie światowej Polakach wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy.

W dalszej części swojego wystąpienia szczególną uwagę zwrócił na uczniów rozpoczynających nowy etap edukacji w klasie pierwszej szkoły podstawowej i poinformował ze w tym roku szkoła będzie edukować 150 uczniów. Wszystkim uczniom życzył sukcesów w nauce, a nauczycielom sukcesów w pracy dydaktycznej w nowym roku szkolnym.

Po uroczystej akademii zabrzmiał pierwszy dzwonek i uczniowie z wychowawcami udali się do klas, w tym, po raz pierwszy 2 oddziały klasy I, których wychowawcami zostały panie: Teresa Waligóra( I „a”’)  i  Renata Pabijan ( I „b”).

Życzymy, aby nowy rok szkolny był pełen niespodzianek, sukcesów i radości.

Pamiętajmy, że tylko ciężka praca, zapał i wytrwałość zawsze przynoszą radość i satysfakcję!

Opr. A. Bach