SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „Listy dla Ziemi”

Od kilku dni mamy nowy rok szkolny i miło nam poinformować wszystkich odwiedzających stronę internetową naszej szkoły, że ogólnopolski konkurs ekologiczny ph. „Listy dla Ziemi” został rozstrzygnięty, a uczennica (obecnie)klasy VI, Zuzanna Rabijasz i jej praca wyróżniona i nagrodzona nagrodą rzeczową. Dla tych, którzy nie „wchodzili” na stronkę, krótkie przypomnienie:

Akcja „Listy dla Ziemi” jest organizowana przez Fundację Ekologiczną Arka od 2005 roku. Nasza szkoła wzięła w niej udział pierwszy raz. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzonych w klasach 4-6, uczniowie poznali temat tegorocznej akcji, dowiedzieli się czym jest „niska emisja”, skąd biorą się zanieczyszczenia, uświadomili sobie jak groźne mogą być one dla naszego zdrowia a nawet życia, dowiedzieli się, że biorąc udział w akcji mogą mieć  swój udział w ratowaniu Ziemi.

Zastanawiacie się z pewnością, jak można pomóc Ziemi, pisząc …..list. Otóż, można.

Listy, które pisali uczniowie wielu szkół w Polsce, przeszły weryfikację i wybrano te, które w ciekawy sposób omawiały problem „niskiej emisji”. Zamieszczone zostały na portalu społecznościowym FACEBOOK i poddane głosowaniu użytkowników. Czytało je tysiące młodych ludzi, którzy edukowali się i podnosili swoją świadomość odpowiedzialności za naszą planetę. List naszej Zuzi przeczytano 161 razy. To niewiele, patrząc globalnie, ale został dostrzeżony przez organizatorów i wyróżniony.

Jeszcze raz gratulujemy Zuzi,

dziękujemy wszystkim , którzy na Jej pracę oddali głos,

a wszystkich uczniów zachęcamy do uczestnictwa w konkursach.

Opr. Aldona Bach