DZIEŃ MATKI

Choć własną drogę znaczę
dzieckiem jeszcze będąc,
wciąż twą obecność czuję,
dłoń na mej głowie ciepłą.
Ty czuwasz nad mym krokiem,
troszczysz się o dzień jutrzejszy.
I z każdym następnym rokiem,
choć  staję się coraz większy.
Me serce bije jak twoje,
dwa serca – jednym rytmem.
Na twarzy czuję twój oddech,
w mych oczach stale twój uśmiech.
Mamo, w mojej pamięci
Ty zawsze i na zawsze.

W kalendarzu pośród wielu świątecznych dni jest taki, który, mimo, że nie zaznaczony czerwoną czcionką, przykuwa uwagę, przywołuje uczucia lub wspomnienia. 26 maja – Dzień Matki. Dlatego z czułością i miłością myślimy przy tej okazji o wszystkich kobietach obdarzonych macierzyństwem.

W tym dniu dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej przygotowały dla swoich kochanych mam piękny program artystyczny.

Przedszkolaki a także pierwszoklasiści w wierszach i piosenkach opowiadali o przywiązaniu, miłości do mamy i o tym, jak bardzo jest potrzebna na co dzień. Dziękowały za jej poświęcenie, oddanie oraz trud wychowania. Uczniowie z kl. II  w humorystycznych scenkach przedstawili sytuacje, w których przychodzi mamom zetknąć się z zaskakującymi  pomysłami swoich pociech. Program ubogaciły również występy wokalne i taneczne dzieci z zerówki i klasy III.

Wdzięczne uśmiechy dzieci oraz ich szczere wyznania najgłębszych uczuć wywołały duże wzruszenie i wzbudziły radość wyrażoną oklaskami. Na zakończenie dzieciaki wręczyły swym mamom własnoręcznie wykonane upominki i życzyły stu lat, lecz, jak wkrótce się poprawiły, 100 lat to za mało!

Słodycz buziaków spotęgował słodki poczęstunek, który stanowił zwieńczenie tegorocznego Święta Mam.

Opr. Teresa Waligóra