Dziewczęta znowu górą

W bardzo skromnej obsadzie zostały rozegrane 11.04.2014r. gminne  zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Ze względu na aurę dwukrotnie był przekładany termin rozegrania tych zawodów.

Sztafetowe biegi przełajowe to dyscyplina w której staruje 9 zawodników lub zawodniczek danej szkoły. Każdy biegacz pokonuje dystans z pałeczką sztafetową, przekazując ją kolejnemu zawodnikowi w taki sposób, aż zawody ukończy 9 zawodnik kończący całą sztafetę. Udział szkoły w sztafetowych biegach przełajowych nie jest łatwy, gdyż w małych szkołach są trudności w utworzeniu dobrej drużyny. Nasi uczniowie dzięki ambitnej postawie  pokazali, że i w tej dyscyplinie nie tylko wezmą udział, ale powalczą także o dobre lokaty.

Ogromną niespodziankę już po raz kolejny sprawiły nam dziewczęta, które od I zmiany objęły  prowadzenie i niezagrożone  ukończyły sztafetę  z dużą przewagą  na I miejscu.

Warto zapytać nasze mistrzynie, czy warto było biegać na każdej lekcji WF-u.

W kategorii chłopców o prymat w gminie rywalizowały trzy sztafety. Prowadzenie na  pierwszej  zmianie objęła sztafeta ze SP w Gnojniku i nie oddała go do samego końca.  Natomiast bój o II miejsce trwał na wszystkich zmianach. Ostatecznie nasi chłopcy nieznacznie ulegli drużynie z Gosprzydowej i zajęli 3 miejsce.

Składy drużyn:

Chłopcy: Damian Daniec , Mirosław Gawęcki,  Przemysław Hudy,  Arkadiusz Pasek, Wojciech Konstanty, Tomasz Konstanty, Norbert Dominik, Łukasz Żak, Tomasz Chudoba.

Dziewczęta: Natalia Stanuszek, , Karolina Merecik, Martyna Figiel, Karolina Zelek,Katarzyna Serafin, Monika Dominik,  Julita Pasek, Kamila Adamik, Magdalena Wąs.

Dla dziewcząt był to ostatni występ w gminnych zawodach, uhonorowany najwyższym miejscem na podium. Chłopcy wezmą jeszcze udział w piłce nożnej.

Już dziś należą się naszym uczniom gromkie brawa za tyle wspaniałych niespodzianek sportowych w tym roku szkolnym.

Opiekun: Zbigniew Stanuszek