Zabawy z gliną

25 marca lewniowskie przedszkolaki oraz dzieci z kl. I  wzięły udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez panią Iwonę Jesień z firmy Arti Mati z Myślenic. Warsztaty poprzedzone były zajęciami dydaktycznymi z wychowawcą, podczas których dzieci dowiedziały się jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje oraz do czego służy.

Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły podczas zabawy z nietypowym surowcem doświadczyły, jak doskonałym materiałem twórczym jest glina. Poprzez lepienie, ugniatanie, formowanie dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Wymagało to od nich nie lada zaangażowania, cierpliwości i koncentracji. Podczas zajęć powstały niepowtarzalne prace, które następnie zostały zabrane do wypalenia w piecu.

Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej.

Efekty zobaczymy już niebawem.

Opracowała: Iwona Mielec