Zabawa karnawałowa w przedszkolu

Okres karnawału, pora zapustów to czas radości i wesołej zabawy. Tak też było w naszym przedszkolu. Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na nadejście tego niezwykłego dnia. Aby zapewnić sobie dobrą zabawę podczas balu karnawałowego, najpierw musieliśmy się do niego odpowiednio przygotować: przystroić salę balonikami, serpentynami, kolorowymi łańcuchami i oczywiście przygotować stroje, do czego niezbędna okazała się być pomoc naszych niezastąpionych mam. Zadbały one nie tylko o przebrania dla  swoich pociech lecz również o pyszne kulinarne specjały, które cieszyły podniebienia dzieci. W odświętnie udekorowanej sali, w ciekawych, kolorowych kostiumach, wszystkie przedszkolaki bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki, którą jak co roku  aranżował znany już nam  zespół muzyczny: Pani Kasia i jej tato, pieszczotliwie nazywany przez dzieci „Dziadkiem Benkiem”.

Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami!

Opr. Iwona Mielec