Wycieczka do Brzeska klas IV - VI

27 luty 2014 r. zapisał się w kronikach wydarzeń szkolnych jako dzień wyjazdu do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku na spektakl pt. „Na Zielonym Wzgórzu” będący adaptacją sceniczną powieści Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Teatr to jeden z najstarszych rodzajów sztuki, odgrywa też dużą rolę w edukacji humanistycznej uczniów . Zaspokaja potrzeby psychiczne dziecka i może odegrać ważną rolę w rozwijaniu jego osobowości. Dlatego przynajmniej  raz w roku nauczyciele uczący w naszej szkole starają się zorganizować wyjazd swoich wychowanków do teatru w Krakowie bądź w Tarnowie. Tym razem to teatr przyjechał do nas, a konkretnie do Brzeska. Katolicki Teatr Edukacji w ponad godzinnym spektaklu przypomniał widzom historię Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowywanej przez starsze małżeństwo. Dzięki sile charakteru i wielkiej wyobraźni Ania przeżywa niesamowite przygody i zdarzenia. Wszystkich, którzy chcieliby jednak przypomnieć sobie dokładnie postać rudowłosej romantyczki , odsyłam do lektury.

Wyjazd byłby jednak „ niepełny, ”gdyby po…. nie można było zjeść kawałka pysznej, gorącej pizzy. Dlatego odwiedziliśmy jeszcze „ Pizze Belle”, gdzie nasze głodne brzuszki dostały  jeść. Wyjazd był udany.

Opr. Aldona Bach

Cała nasza gromadka (uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami) przed wejściem do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku.