Odwiedziny św. Mikołaja

Dnia 6 grudnia w Publicznym Przedszkolu w Lewniowej od samego rana panowała gorączkowa atmosfera, a wszystko to za sprawą informacji o rzekomych odwiedzinach św. Mikołaja.

Maluchy i starszaki tego dnia włożyły prześliczne czerwone mikołajowe czapeczki, by mający przybyć gość nie miał wątpliwości, że dotarł w odpowiednie miejsce. W godzinach przedpołudniowych nadeszła długo oczekiwana chwila. Słyszany z daleka dźwięk reniferowego zaprzęgu i wesołe „ho, ho, ho” rysowały na twarzach oczekujących szeroki uśmiech i wprawiły wszystkich w doskonały humor. Pomimo braku białego puchu, w asyście swoich pomocników, przybył do naszego przedszkola św. Mikołaj. Dzieci powitały dostojnego Gościa krótkim występem, do którego przygotowywały się od dłuższego czasu. Choć trema była ogromna, bo nie co dzień można zaprezentować się przed taką publicznością, występy naszych milusińskich okazały się być bardzo udanymi.

Po zakończonej części artystycznej św. Mikołaj osobiście wręczył każdemu dziecku prezent i zapowiedział kolejną wizytę w przyszłym roku. Tego dnia radości było wiele, tym bardziej,  że i przedszkolaki, jak się okazało, potrafią naśladować św. Mikołaja obdarowując Go wykonanymi przy pomocy dorosłych upominkami.

Opr. Iwona Mielec