Mój niezwykły różaniec

W miesiącu październiku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny ph. „ Mój niezwykły różaniec”.  Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas I – VI. Zadaniem uczestników  było wykonanie różańca z nietypowych i oryginalnych materiałów. I trzeba przyznać, że uczniowie wspomagani przez rodziców wykazali się wielką pomysłowością. Powstały piękne prace z żołędzi, kasztanów, orzechów, migdałów, kukurydzy, makaronu, masy solnej, a nawet z  liści, chrupek czy plastikowych zakrętek. Prace uczniów były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: I – III oraz IV – VI.  W grupie wiekowej I – III najwyżej oceniono prace wykonane przez:

• ucz. kl. II - Magdalenę Gagatek  ( I miejsce),
  • ucz. kl. II - Natalię Pławecką (II miejsce),
  • ucz. kl. III - Radosława Kornasia  i ucz. kl. I – Sergiusza Gaweckiego  ( III miejsce).

Wśród uczniów klas starszych wyróżniono prace wykonane przez:

• ucz. kl. IV – Kamilę Adamik ( I miejsce),
  • ucz. kl. IV – Julitę Pasek ( II miejsce),
  • ucz. kl. V – Zuzannę Rabijasz ( III miejsce).

Laureaci konkursu otrzymają nagrody na końcu roku szkolnego.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na holu szkolnym i można je oglądać do końca listopada na wystawce zatytułowanej „ Różaniec – skarb, który trzeba odkryć”. Mam nadzieję, że konkurs przyczynił się nie tylko do rozwoju umiejętności plastycznych wychowanków, ale również stał się zachętą do odmawiania różańca przez dzieci.

Opracowała: Marta Adamczyk