Dzień Edukacji Narodowej 2013/14

Uroczystość ślubowania „pierwszaków” (11.X.2013) zbiegła się w naszej szkole z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach i pracownikach obsługi. W kilku zabawnych scenkach przedstawili los ucznia i nauczyciela współczesnej szkoły. Jak zwykle uczniowie narzekali , że są „ uciskani” przez „ ciało gogiczne”, a nauczyciele, że są „ przygniatani „ przez tony dokumentów.

Chór szkolny prowadzony przez panią Martę Adamczyk świetnie wkomponował się muzycznie w treść scenek swoimi piosenkami zyskując tym samym poklask widowni.

Jakby nie patrzeć, póki co, szkoła nie może obyć się ani bez ucznia, ani nauczyciela, co podkreślił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Karol Baka, w ostatnich słowach swojego wystąpienia cytując czterowiersz:

„ Drodzy Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami,

czy jesteśmy duzi, czy jesteśmy mali.

Życzymy Wam szczęścia na następne lata.

Niech żyje i rozkwita oświata!”

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by w szczególny sposób podkreślić znaczenie zawodu nauczyciela i nagrodzić wyróżniających się pracowników. W tym roku dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek przyznał nagrody pani Aldonie Bach, wieloletniej nauczycielce i opiekunce Samorządu Uczniowskiego oraz młodej stażem pani Iwonie Mielec, nauczycielce Oddziału Przedszkolnego.

Na zakończenie uroczystości wdzięczni za trud pracy pedagogicznej uczniowie, wręczyli swoim nauczycielom kwiaty, życząc wytrwałości, zdrowia oraz wielu sukcesów w pracy.

Opr. Aldona Bach