Dziś jest nasze pasowanie

Duma nas dzisiaj wielka rozpiera,

Bo pomijając względy wszelakie

Pamiętać trzeba, że raz tylko w życiu

Stajesz się przedszkolakiem

Wrześniowe łzy obeschły a dzieci doszły do wniosku, że w sumie nie warto było płakać, bo w przedszkolu fajnie jest. Przyszedł zatem czas na uroczyste przyjęcie nowych wychowanków do społeczności przedszkolnej.

W Lewniowej odbyło się to 4 października w obecności starszych kolegów, nauczycieli, dyrektora szkoły i rodziców. Przybyły również babcie i ciocie, bo przecież każdy chciał być świadkiem tak ważnego wydarzenia. Dzieci z grupy motylków od wielu dni pracowały na scenariuszem akademii i chyba właśnie dlatego ich debiut na scenie był tak udany. Jeżeli towarzyszyła im jakakolwiek trema, to szeroki uśmiech na twarzy doskonale ją maskował. Zdenerwowanie natomiast udzieliło się przybyłym rodzicom a połączone z ogromnym wzruszeniem  wywoływało łzy w oczach.

Dzieci w wierszach i piosenkach obiecywały „uczyć się razem i bawić”, szukały odpowiedzi na pytanie co może mały człowiek, aż w końcu pan dyrektor za pomocą ogromnych rozmiarów ołówka dokonał pasowania na przedszkolaka. Wychowawczyni wręczyła Motylkom piękne dyplomy a ufundowane przez rodziców naklejki odblaskowe pomogą zachować bezpieczeństwo na drodze. Dzieci wzorowo odpowiadały na pytania i nikt nie miał wątpliwości, że najmłodsi wychowankowie szkoły mogą z dumą mówić- jestem przedszkolakiem.

Gdy oficjalna część wydarzenia dobiegła końca, w sali czekała na dzieci jeszcze jedna miła niespodzianka-słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie.

Opracowała: Pani Katarzyna Konicz