„Dzień marchewki”

14 czerwca  w ramach programu „Kubusiowi przyjaciele natury” zorganizowaliśmy  w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”, z  udziałem wszystkich rodziców. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci  przyszły ubrane na pomarańczowo.

Zajęcia rozpoczęliśmy krótką  inscenizacją w której dzieci próbowały wytłumaczyć rodzicom dlaczego tak niechętnie zjadają marchewkę. Dalsza część zajęć poświęcona była tematyce prozdrowotnej i ekologicznej. Dzieci udowodniły, jak wiele wiedzą na temat wartości odżywczych marchewki oraz wykorzystania jej w życiu codziennym, by potem wspólnie ze swoimi rodzicami zaprojektować plakat zachęcający  do częstego zjadania tego zdrowego warzywa pod rożnymi postaciami.

Wszyscy bawiliśmy się doskonale, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, piliśmy pyszny sok marchewkowy  oraz zajadaliśmy się słodkim ciastem.

Zajęcia  poszerzyły wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców, rozwinęły umiejętności współdziałania w zespole. Dzień  ten był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po  takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie lewniowskie  przedszkolaki będą piękne, zdrowe i zawsze uśmiechnięte.

Opr.: Iwona Mielec