MISTRZ MATEMATYKI 2013

"Matematyka jest to królowa wszystkich nauk,

jej ulubieńcem jest prawda,

a prostość i oczywistość jej strojem."

Jan Śniadecki

21 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs pt. „Mistrz Matematyki”. Celem konkursu było rozwijanie i krzewienie zainteresowań matematycznych, kształcenie logicznego myślenia, wyrabianie pracowitości i wytrwałości u uczniów. Najlepsi szóstoklasiści z gminy Gnojnik zmierzyli się  z bardzo trudnymi zadaniami. Poradzili sobie znakomicie i udowodnili, że „Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych”.

W tym roku mistrzami królowej nauk zostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Biesiadkach: Jakub Sacha (I miejsce), Wojciech Sacha (II miejsce) oraz Radosław Racięga (III  miejsce). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Wysokie IV miejsce zajęła szóstoklasistka z naszej szkoły - Dominika Rabijasz.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom.

Opr. Marta Mikołajek