Dzień Matki

„MAMA! To miłości mojej znak...”

Mama! To jedno słowo, ileż kryje w sobie treści. Z nim  związane są nasze najpiękniejsze, niczym nie zmącone wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Zapewne każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że Mama dała nam największy skarb - życie!

Jak Jej podziękować za bezgraniczną miłość, poświęcenie, trudy dnia codziennego, radość i łzy?

Doskonałą ku temu sposobnością jest Dzień Matki. Z tej okazji, w naszej szkole miała miejsce wspaniała uroczystość, na którą licznie przybyły najważniejsze dzisiaj osoby, czyli nasze Mamy!  Każde dziecko czekało z radością na tę chwilę, by móc ofiarować swojej Mamie bukiecik najpiękniejszych słów płynących prosto z gorącego serca przepełnionego miłością.

Specjalną dedykację przygotowały najmłodsze dzieci: Motylki z przedszkola i Biedronki z oddziału zerowego:
„Serce Mamy jest ogromne, wiele w nim miłości i radości.
Niech zawsze na Twej buzi Mamusiu, kochany uśmiech gości”

Tańcząc, recytując i śpiewając dostarczyły zebranym wielu wzruszeń. Każda z Mam dowiedziała się, że jest najpiękniejsza, najukochańsza i najlepsza na świecie!

Potem wystąpiły pierwszaki. Dla swoich Mam tańczyły i przedstawiały wesołe, barwne inscenizacje dziękując „za wszystkie chwile, za troskę w oczach i uśmiech, a najbardziej za to, że jesteś Mamą!”

Mama – to miłość, dobroć, przyjaźń i wiara w to wszystko, co piękne i szlachetne. W dniu dzisiejszym, serdeczne słowa okraszone tańcem i piosenką, płynęły także z małych, ale bardzo kochających serc dzieci z klasy II.

„Dziś Mamo w Twoje ręce składam serce w podzięce. Za Twą miłość, Twoje znoje i za wszystkie trudy Twoje. Żyj długo w pomyślności, szczęściu, zdrowiu i radości. Wszystkiego co się zwie miłością.” Takie było przesłanie wierszy i piosenek dedykowanych Mamom przez uczniów z klasy III.

Niespodziankę dla Mam przygotowała także szkolna grupa taneczna. Ich występ spodobał się zebranym, czego dowodem były gromkie brawa.

Kochane Mamy! Bądźcie radosne jesienią, zimą, latem i na wiosnę.
Niech Wam zawsze uśmiech towarzyszy, zdrowie dopisuje i szczęście sprzyja!

Opr. Teresa Nowak