Przedszkolny konkurs plastyczny pt. „W wiosennym słońcu przyroda rozkwita”

Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Twórczość pobudza u dziecka fantazję, uczy skupienia dając  jednocześnie odprężenie i uspokojenie.
Dlatego po raz kolejny w naszym przedszkolu został przeprowadzony konkurs plastyczny, tym razem pt. „W wiosennym słońcu przyroda rozkwita”. Prace konkursowe wykonywały wszystkie dzieci z obu grup przedszkolnych podczas zajęć w ramach realizacji podstawy programowej. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno wiosennej przyrody oraz rozwijanie sprawności manualnej, estetyki oraz wyobraźni. Dzieci włożyły bardzo dużo pracy i zaangażowania w wykonanie swoich prac. Starania te doceniło wymagające i obiektywne jury, w którego skład weszli rodzice wszystkich dzieci.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas zebrania wywiadowczego w dniu 16 maja 2013r. Konkurs oceniony został w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci konkursu:

Grupa dzieci 4-5 letnich:

I miejsce – Weronika Serafin

II miejsce – Milena Zelek

III miejsce – Julia Wiśniowska i Karol Pajor

Grupa dzieci 6 – letnich

I miejsce- Szymon Gnyla

II miejsce – Źaneta Hołyst i Aleksandra Musiał

III miejsce- Konrad Sowa

Wszystkie pozostałe prace zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami.

Serdecznie gratulujemy laureatom życząc dalszych sukcesów.

Opr. Iwona Mielec