As ortografii 2013

"Źle mówić i pisać, znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. 16 maja, do walki o tytuł „Asa ortografii” stanęło 14 zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego, sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych oraz umiejętności zastosowania ich w praktyce.Trzecioklasiści zmierzyli się z testem, który w ich opinii był dość trudny. Wykazali się  jednak dużą czujnością i wspaniale poradzili sobie z zadaniami zawierającymi mnóstwo pułapek ortograficznych. Wszyscy udowodnili, że są mistrzami polskiej pisowni!

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzcę.
Zaszczytny tytuł „Asa ortografii” otrzymała reprezentantka naszej szkoły - Julita Pasek, która uzyskała najwyższą ilość punktów, a tym samym I miejsce.

Kolejne miejsca przypadły również uczennicom PSP w Lewniowej:

II miejsce zdobyła Klaudia Myszka, a III - Gabriela Kałuża.

Wyróżniono także Jerzego Tobiasza ucznia PSP z Gosprzydowej, który zajął IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom!

Opr. T. Nowak