AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tradycyjnie na początku wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie w  krótkim programie artystycznym w przystępny sposób przedstawili historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, obrad Sejmu Czteroletniego, zasług króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz innych wielkich patriotów tego okresu: Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja. Wszyscy nasi młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem recytowali, śpiewali i odgrywali swoje role. Całość uświetniły piosenki młodszego i starszego chóru szkolnego.  Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor, dziękując wszystkim za przygotowanie akademii.

Opracowała:

Renata Pabijan