Wielkanocny stroik z pisankami

„Pisanki  pisanki, jajka malowane.
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole zorganizowano konkurs pt:” Wielkanocny stroik z pisankami”. Celem konkursu było m.in. podtrzymanie tradycji wykonywania dekoracji w okresie Świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie kreatywności, inwencji twórczej i postrzeganie piękna. W konkursie brało udział 18 uczestników z klas I-VI. Stroiki wykonane przez dzieci zachwycały nie tylko ciekawą kompozycją, ale również  paletą barw i starannością wykonania.
Komisja oceniająca stanęła przed trudnym wyborem najładniejszej pracy. Ocenie prac podlegało:

• dobór  technik i wykorzystanie różnorodnych materiałów,
  • pomysłowość i oryginalność,
  • staranność i dokładność,
  • wkład pracy własnej,
  • ogólne wrażenie artystyczne.

Ponieważ prace prześcigały się pomysłowością i urokiem, Komisja uznała za główne kryterium oceny wkład pracy własnej w wykonanie stroika i elementów kompozycji.  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:

• Kamila Adamik, uczennica klasy III
  • Aleksandra Gagatek, uczennica klasy II

II miejsce:

• Karolina Niedziocha, uczennica klasy II
  • Michał Gnela, uczeń klasy III

III miejsce:

• Julia Zelek, uczennica klasy II

Ponadto wyłoniono prace zasługujące na szczególne wyróżnienie, które otrzymali:

Natalia Pławecka, Radosław Kornaś, Natalia Świwińska.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

Uczestnicy konkursu ofiarowali swoje prace wraz z życzeniami Wesołych Świąt osobom starszym i samotnym z naszej miejscowości.

Opracowała:

Teresa Waligóra