Pokaz grupy REKONSTRUKTO

Dnia 21 marca w naszej szkole po raz pierwszy zagościła grupa teatralna "REKONSTRUKTO". Uczniowie i przedszkolaki pokrótce poznali dzieje staropolskiego Sarmatyzmu i epoki szlacheckiej ze słynnymi sejmami i "liberum veto".

W programie zaprezentowano między innymi tradycyjny strój Sarmaty, zbroję husarską, różnego rodzaje broń i metody walki. Goście demonstrowali pojedynki na szable, rapiery, hakownice. Uczniowie mogli osobiście zmierzyć się w pojedynku ze szlachcicem Sarmatą oczywiście po wcześniejszym, krótkim przeszkoleniu.

Nie obyło się bez polowania i procesu nad czarownicą, w którym to ważną rolę pełniło krzesło inkwizycyjne.

Widowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem a aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Była to kolejna bardzo pouczająca i ciekawa lekcja historii.

Opracowała:

Iwona Mielec