Walentynki w przedszkolu

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo już nadszedł dzień miłości…

Dzień 14 lutego obchodzony jest na całym świecie jako święto zakochanych. W naszym przedszkolu „Walentynki” to czas, kiedy nie boimy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazują przyjaźń i sympatię rówieśnikom.

W tym dniu przedszkolaki spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów „szczęście”, „miłość” i „przyjaźń”. Podczas zajęć plastycznych własnoręcznie wykonały walentynkę, którą zapewne wręczą ukochanej osobie. Słodkim akcentem był pyszny, „serduszkowy” lizaczek, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.

Każda chwila spędzona w przedszkolu, to okazja do zdobywania wiedzy, więc od dziś dzieci będą pamiętały, kiedy należy używać słów: „lubię”, a kiedy „kocham...".

Opracowała:
Iwona Mielec