W karnawale wszyscy bawią się wspaniale!

Karnawał to czas wspólnych zabaw, tańców i wszechobecnej dobrej zabawy. W naszym przedszkolu 31 stycznia już po raz kolejny odbył się bal karnawałowy z udziałem wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Złotej.

Przedszkolaki czekały na ten dzień z niecierpliwością, bo dla nich to ogromna frajda tańczyć i bawić się w doborowym towarzystwie swoich kolegów i koleżanek. Czas przygotowań do balu mijał bardzo szybko. Rodzice szykowali stroje, a panie w przedszkolu wspólnie z dziećmi wykonywały maski i elementy dekoracji. Gdy nadszedł w końcu ten wyjątkowy dzień, zebraliśmy  się wszyscy w świetlicy naszej szkoły na specjalne zaproszenie starszych kolegów z klas II-VI, którzy wraz z paniami: Aldoną Bach i Anną Pabian wystawili dla najmłodszych inscenizację pt.: „Baśni o 12 miesiącach” wg utworu J. Porazińskiej.  Przedstawili w niej historię biednej pasierbicy, która w środku ciężkiej i mroźnej zimy musiała spełnić nierealne zachcianki swojej macochy. Wzbudzając swoją dobrocią litość u braci miesięcy, którzy pomagali je spełnić, po kolejnej wizycie pozostała u nich na zawsze. Dla starszych uczniów było to nie lada wyzwanie, by wystąpić przed tak wymagającą publicznością, ale naszym milusińskim gra aktorska kolegów bardzo przypadła do gustu. Świadczyło o tym ogromne zainteresowanie podczas spektaklu, uśmiechnięte lecz skupione minki oraz gromkie brawa, którymi najmłodsi obdarzyli występujących po zakończonym spektaklu.

Po przedstawieniu mamusie zaprosiły wszystkie dzieci na słodki poczęstunek, który uzupełnił siły najmłodszych przed wyczerpującą zabawą. Po wspólnym posiłku rozpoczęła się druga część imprezy. Przedszkolaki w pięknych i ciekawych kostiumach razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, które również nie dały się poznać ruszyły na parkiet, gdzie czekali już niezawodni wodzireje Pani Kasia Gnela i „Dziadek Benek”, którzy już po raz kolejny zabawiają naszych przebierańców.

Niesamowity duet proponował nie tylko doskonałą zabawę taneczną przy znanych utworach dziecięcego repertuaru, podczas których nie zabrakło m.in. „Ona tańczy dla mnie”, gdzie cała sala śpiewała gromkim głosem, ale proponowali również mnóstwo ciekawych atrakcji w postaci zabaw i konkursów dla najmłodszych. Podczas balu wyłonieni został król i królowa, które to zaszczytne role przypadły Panu Dyrektorowi oraz Julce Wiśniowskiej. Para zatańczyła dostojny taniec, który na pewno wzbudził zazdrość u niejednej księżniczki obecnej na balu.

Trzeba przyznać, że zabawa była znakomita, wszyscy dali się ponieść rytmom skocznej muzyki, a na twarzach uczestników nie było widać zmęczenia. Czas mijał nieubłaganie, a na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, pyszny obiadek przygotowany przez mamy, które jak zawsze stanęły na wysokości zadania.

Wszystko co dobre szybko się kończy i ten fantastyczny dzień również przeszedł już do historii, lecz zapewne zapadł on głęboko w pamięci wszystkich uczestników.

Opracowała:

Iwona Mielec