Najmłodsi dla Babci i Dziadka

"Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia".

Dzień Babci i Dziadka to święto, o którym nie można zapomnieć. W naszym przedszkolu już po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy to wyjątkowe spotkanie, które jak co roku zgromadziło bardzo liczną grupę seniorów.

W  tym  wyjątkowym  dniu  z  występami spieszyli  również  najmłodsi  wychowankowie  naszej  szkoły.  Chłopcy w szaliczkach i bałwankowych czapeczkach oraz dziewczynki – śnieżynki prezentowały się doskonale na tle pięknej, zimowej dekoracji przygotowanej do inscenizacji Baśni o 12 miesiącach. Dzieci z wypiekami na twarzach wyśpiewały i opowiedziały historię małego chłopca, który postanowił ulepić bałwanka, a ponieważ był grzeczny i miły, pomagały mu leśne zwierzątka. Tak oto przy ich pomocy bałwanek stanął na leśnej polanie. Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy, a na Ich twarzach malował się uśmiech. Przedszkolaki obdarowały swoje ukochane Babcie i Dziadków przepięknymi, zimowymi laurkami - śnieżynkami.

Po występach przy słodkim poczęstunku zarówno zaproszeni goście jak i mali artyści dzielili się swoimi wrażeniami. Duma i radość rozpierała serca zaproszonych, a w oku zakręciła się niejedna łza wzruszenia.

„Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień i dużo radości".