„Idzie sobie przedszkolaczek,

śpiewa, tańczy, no i skacze.

Dziś też powód ma do śmiania,

bo to dzień jest pasowania”.

Początkiem września nowoprzyjęte dzieci po raz pierwszy przekroczyły progi naszego przedszkola, ale to właśnie 4 października okazał się być dniem bardzo dla Nich wyjątkowym. W tym dniu  pierwszy raz w historii przedszkola nowoprzyjęte dzieci zostały uroczyście włączone do grupy przedszkolnej podczas oficjalnego „Pasowania na przedszkolaka”. Z widowni wspierali najmłodszych przepełnieni dumą  rodzice,  starsi koledzy z „Zerówki” oraz  klasy I-ej. Najstarsze dzieci z grupy „Motylki” przy wsparciu starszaka - Pawełka Gnela zaprezentowały program artystyczny podczas którego starały się przekazać nowicjuszom wiele zasad i obowiązków przedszkolaka, które koniecznie trzeba znać i pamiętać o nich podczas codziennej zabawy i pracy.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania: uroczyste przyrzeczenia i symboliczne dotknięcie przez Pana Dyrektora olbrzymim ołówkiem. Dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami oraz odblaskami bezpieczeństwa, które są nieodzownym atrybutem przedszkolaka. Po zakończonej uroczystości na dzieci z obu grup czekał pyszny poczęstunek, który jak zawsze przygotowały mamusie. Z pełnymi brzuszkami i w radosnych nastrojach dzieci oddały się dalszej zabawie w sali przedszkolnej. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy i życzymy samych radosnych dni spędzonych na zabawie i pracy.

Pasowanie na przedszkolaka jest kolejnym etapem okresu adaptacji dziecka w nowym środowisku jakim jest przedszkole. Od pierwszych dni pobytu dziecka w placówce poczyniliśmy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego przedszkolaka przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonani, że dzieci odczuwają, tak ważne poczucie bezpieczeństwa zaś rodzice pewność, że nasze przedszkole jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla dziecka.

Opr. Iwona Mielec

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tej uroczystości.

PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA