Projekt " Indywidualizacja..."

Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki rozpoczęła realizację projektu systemowego  „Indywidualizacja nauczania w klasach I-III Szkół Podstawowych gminy Gnojnik." Program projektu pn. "Nowe szanse - łatwiejszy start w edukacji”, którego realizację przewidziano na lata 2012-2013, skierowany jest do najmłodszych uczniów - szczególnie uzdolnionych,  mających specyficzne trudności w nauce, a także ułatwi zakup potrzebnego  sprzętu i materiałów dydaktycznych.

Głównym celem działań podejmowanych w ramach projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, poprzez indywidualizację procesu dydaktyczno-wychowawczego.

Projekt obejmuje:

-         zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.

-         zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych.

-         zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,

-         gimnastykę korekcyjną dla dzieci z wadami postawy,

-         zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych rozwijające zainteresowania  matematyczno - przyrodnicze.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w projekcie jest podpisanie przez rodzica / prawnego opiekuna - Zgody rodzica na udział dziecka w projekcie i Oświadczenia Uczestnika Projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Wzory dokumentów zostaną przekazane  uczniom w celu podpisania przez rodziców.