Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013

Być starszym – to marzenie dzieci,

A przecież czas tak szybko leci,

Mija godzina za godziną,

Nim się spostrzegłeś – rok upłynął.

I nowa bije już godzina,

Nowy rok szkolny się zaczyna,

Już czeka szkoła i koledzy,

I w książkach – zasób nowej wiedzy”.

(Jan Brzechwa)

3 września 2012 r. o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego, która poprzedzona została Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Lewniowej. Po mszy, uczniowie zgromadzili się na szkolnym korytarzu przed popiersiem Patrona, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego mgr Zbigniewa Stanuszka.  W swoim przemówieniu, pan Dyrektor serdecznie powitał po wakacyjnej przerwie zarówno uczniów, przybyłych rodziców oraz grono pedagogiczne, a szczególnie nowego pracownika tj. panią Martę Cichostępską. Życzył wszystkim zapału do pracy i wielu sukcesów.

Już rozpoczęły się zajęcia w klasach, nowe obowiązki, koledzy – duże, duże zmiany. Na początku trudno nam będzie temu wszystkiemu sprostać. Nadal będziemy wspominać wakacje, opowiadać o nich kolegom. Wielu z nas wzięło ze sobą pamiątki, znad morza, gór, jezior, lasów. Od dziś będą one zajmowały szczególne miejsce na naszych półkach.

Wszystkim  uczniom,  nauczycielom  i  pracownikom  obsługi  szkoły życzymy  zdrowia  oraz  wiele  wytrwałości  i cierpliwości, jak również optymizmu i pogody ducha na każdy dzień zmagania się ze swoimi obowiązkami.